Jakie zalety posiada growbox hydroponiczny?

nawozy sklepW ciągu ostatnich kilku lat hydroponika stała się coraz bardziej popularnym sposobem uprawy roślin. Growboxy to specjalne namioty uprawowe, stworzone do uprawy roślin we wnętrzach pomieszczeń. Posiadający w swojej ofercie niejeden growbox sklep to na przykład flora-fauna.pl  Urządzenia te odpowiadają za dostarczenie światła, składników odżywczych, podłoża hodowlanego i wszystkiego, co potrzebne do uprawy roślin w zamkniętym środowisku. Zestawy do uprawy hydroponicznej są zwykle dostarczane w formie już zmontowanej, więc wszyscy ogrodnicy mogą z nich od razu korzystać.

Chociaż niektórzy potrafią budować systemy hydroponiczne od podstaw, fabrycznie produkowane growboxy nie wymagają samodzielnej konfiguracji i konserwacji. Główną różnicą jest jednak rodzaj systemu hydroponicznego. Istnieją dwa główne typy: aktywny i pasywny. Aktywne typy wykorzystują pompę do dostarczania składników odżywczych do roślin, podczas gdy typy pasywne zasilają rośliny za pośrednictwem pożywki. Oferujący dedykowane do uprawy w growboxie nawozy sklep to na przykład flora-fauna.pl.

Światło, woda i składniki odżywcze to trzy podstawowe elementy potrzebne do wzrostu. Optymalne dostarczanie składników odżywczych do roślin pozwala im rosnąć o 30 do 50 procent szybciej i mieć wyższe plony. W przypadku hydroponicznych namiotów uprawnych, składniki odżywcze dostarczane są w określonym czasie w roztworze wodnym. Regularnie przepływa on przez korzenie lub jest dostarczany przez okresowe zalewanie. Dodatkowy tlen w podłożach wzrostowych pomaga stymulować wzrost korzeni. Rośliny nie muszą szukać składników odżywczych, tak jak ma to miejsce w glebie.

Zobacz więcej: Flora&Fauna | Nawozy sklep

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *